Otwock: Kiedy zakończą przebudowę ul. Powstańców Warszawy?

Trwa modernizacja ul. Powstańców Warszawy w newralgicznym, centralnym punkcie miasta.

fot. Teraz Otwock

„Wykonawca właśnie układa pierwszą warstwę asfaltu. Roboty idą zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone tak jak przewiduje plan – w pierwszej połowie lipca. Już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym, pięknym skrzyżowaniem. To ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w Otwocku.” – informuje Starostwo Powiatowe w Otwocku.

W ramach inwestycji ul. Powstańców Warszawy zostanie przebudowana.Powstaną na niej dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym – na skrzyżowaniu z ul. Orlą/ Armii Krajowej oraz na skrzyżowaniu z ul. Andriollego. Ulica Wawerska zostanie natomiast rozbudowana od ronda Sybiraków do ul. Szkolnej.Tam również powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W ramach zadania przewidziano także wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz budowę nowych dróg rowerowych i chodników.

Miasto Otwock zabezpieczyło aż 6 500 000 zł na tę inwestycję. Zadanie otrzymało dofinansowanie również w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę 6 813 522,05 zł. Pozostałe środki z inwestycji, która przekroczy 17 000 000 zł, pochodzą ze środków Powiatu.

Dodaj komentarz

Przeczytaj także: